№ 18 Сейнт Мери побеждава Сан Франциско със 70-66 за своята 14-та поредна победа
AP News | 2024-02-21 | 08:24:34

МОРАГА, Калифорния (AP) — Мичъл Саксен отбеляза 20 точки, Алекс Дюкас добави 18 и № 18 Сейнт Мери продължи най-дълго активния победна серия в нацията до 14 поредни мача с победа със 70-66 над Сан Франциско във вторник вечерта. непобеден в конферентна игра, но не беше лесно срещу техните съперници в кръстовището.

Те закъсняха, за да прекъснат серия от шест победи за Донс (21-7, 10-3).

Ейдън Махани добави 12 точки, включително ключова тройка в закъснение, която се нуждаеше от повторен преглед, за да се зачете, след като длъжностните лица първоначално решиха, че е била преодоляна, след като отскочи високо от ръба.

Маркъс Уилямс вкара 26 точки, за да поведе Сан Франциско.

Донс направиха серия от 7-0 в средата на второто полувреме, за да вземат първата си преднина от началните минути с тройка на Ндеведо Нюбъри, която доведе до 46-45.

Мачът остават напрегнати оттам, докато Сейнт Мери не направи собствена серия от 8-0, завършена с голямата тройка на Махани, която направи резултата 62-58 при 3:36 за игра.

Галците никога не се отказаха отново водеше и удържа победата.

Сейнт Мери отново нямаше достатъчно играчи, като нападателят Джошуа Джеферсън пропусна втория си пореден мач поради контузия в коляното.

Галсите не изглеждаха остри в началото и пропуснаха пет удара при едно пътуване на терена в началните минути. Но те получиха допълнителни шансове със силен офанзивен отскок и успяха да стигнат до линията достатъчно, за да поведат с 30-25 на полувремето.

Сан Франциско: Донс отново излязоха на кратък край срещу Сейнт Мери, които загубиха за 10-и пореден път в поредицата. Сан Франциско изостана с половин игра зад второто място Гонзага.

Сейнт Мери: Победата гарантира на галите класиране сред първите две в конференцията и място на полуфиналите на турнира на WCC следващия месец в Лас Вегас. Галите имат преднина от 2 1/2 мача пред Гонзага и могат да спечелят титлата от редовния сезон с две победи в последните три мача.

Сан Франциско: Домакин на Pepperdine в събота вечер.

Сейнт Мери: Домакин на Сан Диего в събота вечер.